Çarşamba Gününe Özel Dualar, Zikirler ve Esmalar

0

Çarşamba gününüzü daha anlamlı kılmak, günü zikirler ve esmalarla geçirmek ve sizler için hazırladığımız resimli duaları sevdiklerinizle paylaşmak için dua,esma ve zikir arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Özellikle belirli günlerde okunan duaların ayrı bir fazileti ve sevabı vardır. Çarşamba günü, özellikle sabır ve tevekkül günüdür. Bu özel günde, dilin kötü sözlerden, gıybetten ve dedikodudan korunması tavsiye edilir. Dilin sadece hayırda ve doğruda kullanılması, bu günün faziletlerinden biridir. Bu günü özel yapacak olan yapacağınız zikir ve dualardır. Hadi başlayalım:

Çarşamba Gününe Özel Dualar

  • Bu duayı çarşamba gecesinde veya gündüz okuyabilirsiniz. Her türlü dilekleriniz için okuyabilirsiniz. Bu zikri 1000 defa okursanız Allah’ın izniyle duanız kabul olacaktır. ” Bismillahirrahmanirrahim ya latif edrikni bi lütfikel hafiyyi ene muhtacın zelilün ent’el kaviyyül aziz.”
  • Bu duayı 3 defa okursanız Allah’ın izniyle belalardan korunacaksınız. ” Allahümme ya kafiyel belai, ikfinel belae gable nüzülühi minessemai, Ya Allahu, Ya Allahu, Ya Allahu, Ya Allahu, Ya Allahu, Ya Allahu, Ya Allahu ”
  • Çarşamba günü teheccüd saati bu duayı 4 defa okuyun. ” Allahümme ente Rabbi, La ilahe İlla ente halakteni ve ene abdüke ve ene ala ahdike ve va’dike me’steta’tü euzu bike min şerri ma sana’tü, ebuü leke bi ni’metike aleyye ve ebuü bi zenbi fe’gfirli fe innehu la yeğfiru’z-zünübe illa ente”

Çarşamba Günü Okunması Gereken Esmalar

  • Duaların kabulü için 111 defa Ya KÂFİ
  • Maddi manevi rahatlık için 489 defa Ya FETTÂH
  • 46 defa YA VELİYY
  • 80 defa YA HASÎB

Allah’ım! Bana sabah ne verdiysen, onunla sana hamd ederim. Bana ne vermediysen, onu da bana vermen için sana yalvarıyorum ” duasıyla birlikte Ya Vahhab, Ya Razzaq, Ya Latif esmaları çarşamba gününe özeldir. Bol bol zikretmeniz size hayırlı olacaktır inşaallah. Özellikle çarşamba gecesi kılacağınız teheccüd namazından sonra yapacağınız dualar daha hayırlıdır ve Allah’ın izniyle kabul olacaktır. Çarşamba günleri sadaka vermek, rızkın artması ve hayırda bulunmanın faziletiyle bilinir. Bu gün sadaka vermek, hem rızkın genişlemesine vesile olur hem de toplumda dayanışma ve yardımlaşmanın sürdürülmesine katkıda bulunur.

İnstagram ve Whatsapp Hikayeleri İçin Resimli Çarşamba Duaları

Salı Akşamına Özel Dualar Resimli

carsamba aksami dualari 2
çarşamba günü paylaşım duası
carsamba aksami dualari
pis şeylerden arınma için çarşambaya özel dua
carsamba aksami dualari 1
Üzerimden sıkıntıyı alan ve bana afiyet veren Allah’a hamdolsun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz