100+ Resimli En Özel Cuma Mesajları

10

Bir cuma gününe daha Rabbimiz bizi kavuşturdu. Bu gün islami kalbine kilit edinmiş kişiler, aileleri, dostları ve sevdikleriyle resimli cuma mesajları paylaşarak birbirlerine hayırlı cumalar dilerler. Bu mesajlar, resimli, yazılı veya sözlü olarak iletilir ve sevgi, saygı ve dualar içerir.

19 Ocak 2024’e Özel Resimli En Güncel Cuma Mesajları

Bu mübarek zamanda sevdiklerinize resimli Cuma iletilerini göndererek onları mutlu edebilirsiniz. 19 Ocak için özel olarak hazırlanmış ve manevi atmosferiyle gönülleri aydınlatan resimli Cuma sözlerine göz atın!

cuma mesajlari 1 1
19 ocak 2024 resimli cuma mesajları
Cuma gününüz mübarek olsun! Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) buyurmuşlardır: 'Cuma günü ölüleri ziyaret edin, çünkü onlar bu gün ziyaretçilerin geldiğini hissederler.' (İbn Mâce) Bu mübarek günde, ahirete irtihal etmiş sevdiklerimizi dualarımızda yâd edelim. Onlara rahmet, mağfiret ve yüksek dereceler niyaz edelim. Cuma'nın feyz ve bereketinin hayatımıza huzur, kalbimize sükunet ve ruhumuza derin bir maneviyat getirmesini dileyelim. Allah'ın sonsuz lütfu, sevgisi ve merhameti hepimizle olsun. Hayırlı Cumalar dilerim.
8 aralik cuma mesajlari 1
8 aralık 2023 resimli cuma günü paylaşımı
hayirli cumalar sozleri 4
hayırlı cumalar yeni sözleri 24 kasım
cuma mesaji 17 kasim 5
17 kasım cuma anlamlı sözleri
cuma mesaji 17 kasim
17 kasım gül fotoğraflı cuma mesajı
Cuma gününe özel en içten mesajlar
Haftanın en güzel günü için mesajlar

“Cuma günü, müminlerin bayramıdır. Bu günü sevinç ve coşkuyla karşılayın.” – İbn Kesir – Hayırlı Cumalar

cuma mesajları ayetli
cuma mesajları resimli yeni

Allah’ım, seni anmanın ve sana ibadet etmenin sevgisini kalbimde yerleştir. Bana senin sevgini kazandır ve sadece senin için yaşamayı nasip eyle. Dua ile hayırlı cumalar

Bereketli cumalar dilekleri
Cuma namazı hatırlatma mesajları

“Cuma günü gusül abdesti alın ve en güzel elbiselerinizi giyin. Çünkü Cuma günü Allah’ın en fazla hoşlandığı ve kabul ettiği bir gününüzdür.” – Ibn Majah – Dua ile

cuma mesaj görselleri
cuma mesajı dualı
Cuma gününe özel tebrik mesajları
Huzurlu cumalar için dualar

“Cuma günü, Allah’ın rahmet ve mağfiretine kavuşmanın bir vesilesidir. O günü iyi değerlendirin.” – İbn Kesir

cuma mesajları resimli yeni
kısa cuma mesaj

Tüm din kardeşlerimin cumasını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

cuma mesajı dualı
cuma mesajları ayetli

13 Ekim’e Özel Resimli Cuma Sözleri

Cuma iletileri güzel sözlü olduğunda gönderdiğimiz kişiyi sevindirir ve kalbinin huzurla dolmasını sağlar. Mübarek günde yakınlarına ikramda bulunup iyi niyetli paylaşımlar yapan kişiler bir hayli fazladır. Namaza gidip cuma hutbesini dinledikten sonra, sevdiklerinizin Cuma gününü hayırlamak için güzel anlamlı resimli Cuma iletileri arasından seçim yapabilirsiniz. Size özel islam alimlerinin sözlerini sıralayalım;

mübarek cuma resimli mesajı
Huzurlu cumalar için dualar

Bu özel gün, pek çok hadis-i şerifle belirtilmiştir. Müslümanlar için, haftanın son iş günü olan cuma, dinî ve sosyal açıdan büyük bir anlam taşır. Cuma günü, camilerde toplanarak cemaatle kılınan cuma namazı, Müslümanlar için bayram günlerinden biridir. Bu kutsal gün, İslam toplumlarında birlik ve beraberliği pekiştirirken, bir yandan da manevi yükselişe vesile olur. Bu maneviyatı resimli özel cuma mesajları ile süsledik ve sizler için derledik.

Bu günlerinde camiler dolup taşar, Müslümanlar topluca namaz kılmak ve hutbeleri dinlemek üzere bir araya gelirler. Hutbelerde dinî konular ele alınır, İslam’ın temel prensipleri hatırlatılır ve toplumsal sorumluluklar vurgulanır. Cuma namazı, kişinin haftalık günahlarını temizlediğine inanılır ve bir nevi manevi bir tazelenme fırsatı sunar.

İslam dünyasında manevi bir atmosferin oluşturulduğu ve bir arınma fırsatının sunulduğu bir gün olarak değerlendirilir. Cemaatle kılınan cuma namazı ve dinlenen hutbeler, Müslümanların hem manevi gelişimlerine katkıda bulunur hem de toplumsal bir dayanışma vesilesi olarak önemli bir rol oynar. Bu özel günde, duaların ve ibadetlerin daha büyük bir sevapla karşılık bulacağına inanılır, bu nedenle Müslümanlar bu kutsal günü büyük bir saygı ve özenle karşılarlar.

En Yeni Resimli Cuma Mesajları – Kare Boyutlu

Resimli cuma mesajları da en çok aranan ve merak edilen konulardan biridir. Cuma mesajları aramalarında her zaman resimli Cuma mesajları en çok tercih edilen mesajlardan biridir. İşte sizler için özel hazırladığımız instagram, pinterest, whatsapp ve facebook sayfalarınızda paylaşabileceğiniz fotoğraflı cuma paylaşımları;

Kalpler, imanın sıcaklığıyla dolu olsun. Gönüllerimiz, huzurun ve mutluluğun esintisiyle coşsun. Saadet, hepimizin yolu olsun ve bu yolda hep birlikte ilerleyelim. Dostluklarımız, zamanın ve mesafenin etkisiyle zayıflamasın, aksine daha da kuvvetlensin. Bugün, cuma günü, manevi bir buluşma ve dualarla yüklü bir gün olsun.

Rabbimiz, dualarımızı kabul eden ve affedicilikte büyük olan bir Rabbimizdir. Gönlümüzün tesbihine dizdiği umut boncuklarıyla bizi aydınlatır. Her bir dua, O’nun merhametinin ve lütfunun bir ifadesidir. Bizler de her dua çekişimizde O’na yöneldikçe, affedilme umuduyla dolu dualar ederiz. Rabbimiz, bizleri bağışlasın ve rahmetine sığınmamıza vesile olsun. O, affediciliğiyle tanınır ve sevdiklerine merhametle yaklaşır.

Yatay Boyutlu Cuma Resimli Mesaj

Cuma resimli mesaj konusu özellikle Whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarında sıklıkla tercih edilir. Cuma resimleri olarak yapılan aramalarda çıkan bu sonuçlar en pratik mesajlardan biridir. Çünkü mesaj yazma derdi olmadığından dolayı doğrudan görselleri sevdiklerinize iletebilirsiniz. İşte size özel hazırladığımız yatay boyutlu cuma iletileri resimli.

Cuma günü, Müslümanlar için özel bir anlam taşır. Camilerde bir araya geliriz, cuma namazını kılar ve hutbeleri dinleriz. Bu gün, manevi bir yenilenme ve yakınlaşma fırsatıdır. Dualarımızı yükseltir, günahlarımızı affettirmek için Rabbimize yakarırız.

Her birimizin cuma duası, özgürce yükselen umutların ve samimi niyetlerin bir ifadesidir. Rabbimizin lütfu ve affı, dualarımızın ve niyetlerimizin önünde engel olmasın. Her birimize hayırlı, huzur dolu ve duaların kabul olduğu güzel bir cuma dilerim.

  • Cennet bahçelerinin güzelliği, yüzlerimize yansısın. Bülbüllerin melodileri, dilimizden güzel sözler dökülsün. Allah’ın sonsuz sevgisi, kalplerimizi aydınlatsın ve bu kutsal günün bereketi, üzerimize yağmur gibi yağsın.
  • Her cuma, müminler için manevi bir yeniden doğuş fırsatıdır. Camilerimizde toplandığımızda, Rabbimizin katındaki lütuf ve mağfiretini umarız. Cuma hutbeleri, bizi İslam’ın temel değerleri ve insani erdemleri hatırlatır. Bir arada olduğumuz bu kutsal günlerde, birlik ve beraberlik duygularımız pekişir.
  • Dualarımız, bu özel günde daha da anlamlıdır. Kendimiz, sevdiklerimiz ve tüm insanlık için dua ederiz. Rabbimizden, bolluk, bereket ve huzur dileriz. Cennet bahçelerinin güzellikleri, iç dünyamızı süslesin ve bülbüllerin nağmeleri, sevgi dolu sözlerimizi taçlandırsın.
  • Her cuma, bir umut ve bir başlangıçtır. Rabbimizin bizlere verdiği yaşamı daha anlamlı kılmak için bir fırsattır. İyiliklerimizi artırmak, sevgiyi paylaşmak ve yardımlaşmak için yeni bir başlangıç yapmak istediğimiz bir gündür. Rabbimizin bize rehberlik etmesini ve yolumuzu aydınlatmasını dileriz.

Fotoğraflı Cuma Mesajları

Rabbim, dualarımızı kabul eden ve her zaman yanımızda olan bir Rabbimizdir. O’na olan şükranımızı her an dile getiririz ve sevgi ve saygı ile yaklaşırız. Rabbimiz, sevgi ve iyilikle dolu olanları sever ve onları Cennet’e layık görür. Bizler de O’nun sevgisini kazanmak ve Cennet’e ulaşmak için gayret gösteririz. Bugün de dua edenlerden olmayı, O’na şükretmeyi bilmeyi, sevmeyi öğrenmeyi ve O’nun rızasını kazanarak Cennet’e ulaşmayı arzularız.

Dualarımızı yükseltirken, Rabbimizin esirgeyici ve bağışlayıcı sıfatlarına sığınırız. O, merhametiyle bilinen bir Rabbimizdir ve dualarımızı kabul ederken günahlarımızı bağışlar. Cuma günü, duaların kabul olduğuna inanılan bir gündür ve bu özel günü dua ve niyazlarımızla değerlendiririz.

Huzurlu cumalar için dualar
Bereketli cumalar dilekleri

Her bir cuma, Müslümanlar için manevi bir buluşma ve yakınlaşma fırsatıdır. Rabbimizin lütfu ve rahmeti, bu kutsal günde dualarımızın ve niyetlerimizin önünde engel olmasın. Her birimizin cuma duası, içten gelen bir isteğin ve samimi bir niyetin yansımasıdır. Rabbimiz, dualarımızı kabul eden ve bizi lütfuyla kuşatan bir Rabbimizdir. Her birimize hayırlı, huzurlu ve duaların kabul olduğu güzel bir cuma dilerim.

Duaların en özeli, cuma günü yükselir göklere. Rabbimize yalvarır, dertlerimize deva, sağlığımıza şifa dileriz. Dualarımızın içtenliği ve samimiyeti, Rabbimizin bize olan merhametini yansıtır. O’ndan gözlerimize nur, gönlümüze huzur dileriz. Bu kutsal gün, ailemize ve sevdiklerimize huzur getirsin, birlik ve beraberliğimizi pekiştirsin. Her bir cuma, manevi bir yolculuğun başlangıcıdır ve dualarımız, dileklerimiz ve niyetlerimiz bu özel günün hakkını vererek yükselir.

Dualarımızda yolda olanlara selamet, hasta olanlara afiyet, darda olanlara metanet dileriz. Rabbimiz, bizleri her türlü sıkıntıdan ve zorluktan koruyan ve bize sabır verendir. Dualarımız, O’nun rahmetine ve merhametine sığınır. Cuma günü, Müslümanlar için bir umut ve bağışlanma günüdür. Dualarımızın ve niyetlerimizin kabul olması dileğiyle, her birimize hayırlı, huzur dolu ve duaların kabul olduğu güzel bir cuma dilerim.

Hayırlı Cumalar Resimli Cuma Mesajları

Rabbimiz, her daim bizlerin yanındadır ve yaşadığımız zor günlerde bize sabır ve şifa ihsan eder. Musibetlerle sınamış olduğu bu günlerde, tüm insanlığa şifa ve sabır lütfetsin. Bizleri bir araya getirme dileğimiz, Cuma saflarında yeniden buluşabilmemizdir. Cuma, Müslümanlar için manevi bir buluşma ve yakınlaşma günüdür. Camilerde toplandığımız, cuma namazını kıldığımız ve hutbeleri dinlediğimiz bu özel günde, birlik ve beraberlik duygularımızı daha da pekiştiririz. İslam alemi için hayırlı cumalar temenni ederiz.

Allah’ım, bize doğru ile yanlışı birbirinden ayırabilme gücü ver. Hakkı gizlemeyelim ve hakkı batıla karıştırmayalım.” (Bakara, 2:42) Ayetinde ifade edildiği gibi, doğruyu ve adaleti korumak, İslam’ın temel değerlerindendir. Cuma günleri, hutbeler aracılığıyla bu önemli değerler hatırlatılır ve insanlar İslam’ın öğretileri doğrultusunda yol almayı amaçlarlar.

10 YORUMLAR

  1. Çok güzel sözler içeren resimli cuma mesajları hazırlamışsınız emeğinize sağlık. Özellikle “Dua ile hayırlı cumalar” sözü yazan cuma mesajlarıy ilk defa karşılaşıyorum çok ince bir ayrıntı olmuş:)

  2. […] Bu özel günde yapılan ibadetler, diğer günlerden daha fazla sevap kazandırır. Bu nedenle Müslümanlar, cuma gününü özel bir ibadet ve dua günü olarak değerlendirirler. Yapılan duaların kabul olma ihtimali, bu günün kutsallığıyla daha da artar. Cuma günü sözleri bu bakımdan oldukça önemlidir. İşte sizin için hazırladığımız anlamlı ve ayetli cuma resimli mesajları. […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz