Bir İnsan Kendine Büyü Yapılıp Yapılmadığını Nasıl Anlar; Büyü Belirtileri

0

Büyü ya da sihir, insanların normal dışı, paranormal ya da mistik yollarla doğal dünya, olay, nesneleri etkileyebildiğini iddia eden uygulamalardır. Toplumumuzda genel olarak rastlanılan büyü yapma metodları arasında; farklı malzemelerden karışımlar oluşturma, büyülü kelimeler söyleme ya da hareketler yapma, büyülü yazı ve semboller oluşturma gibi farklı araçlar kullanma, belirli bir kişiyi ifade eden cansız nesneler kullanma, hayvan yağı ve kan kullanma sayılabilir. Büyüler başarılı, sağlıklı veya zengin olmak, birine destek olabilmek gibi iyi amaçlarla da yapılabilir fakat kötü amaçlarla da yapılabilir. Birini cezalandırmak içinde kullanılır. Fakat bu iyi niyetle de olsa kötü niyetle de olsa dinimizde büyü çok büyük bir günahtır. Gelin büyü belirtileri konusunu biraz daha detaylı inceleyelim.

Büyü Belirtileri Nelerdir?

  1. Kendisine büyü yapılmış kişi insanlara ve tüm hayvanlara farklı davranmaya başlar.
  2. Hayvanların özellikle deprem gibi önemli doğal afetleri daha önceden hissetmelerinin nedeni de bu belirtilen özelliklerdir.
  3. Hayvanlar, insanlara büyü yapıldığı zamanda da aynı şekilde deyim yerindeyse “ erken ikaz  sistemi” gibi bir görev  üstlenir. Yani evcil bir hayvanın bir kişiye karşı normal dışı davranışlar sergilemesi büyü belirtisi olarak görülebilir. Bilindiği üzere hayvanlar ile insanların algı özellikleri ve eşikleri birbirinden farklıdır. İnsanların algılayamayacağı sesleri duyabilir, insanın farkında olamayacağı kokuları ayrım edebilirler.
  4. Kendisine büyü yapılmış bir kişinin etrafında bulunan ev hayvanlarının saldırganlaştığı görülür. Bazen de bu hayvanlar büyü yapılan kişi ile aynı ortamda bulunmaktan ötürü son derece şiddetli rahatsızlık duyar.

Büyü yapılan bir kişi, büyünün en önemli ve ilk belirtisini şu şekilde anlar: vücuduna bir ısı girdiğini o anda kendinden geçerek bayılacakmış gibi bir durum yaşadığını, vücudun kasılarak titrediğini, içinde aniden korku olduğu gibi şeyler hissedebilir. Bu olaylar büyünün en önemli ilk belirtisi olarak kabul edilebilir. Sıcaklık  basmasıyla, bedene büyü ile musallat edilen şeytani cinlerin girmiş olduğu belli olur. Bazı insanlarda yine, büyünün ilk belirtilerini vücudunda hisseder ancak bu konuda bilgisi olmadığı için sebebini bulamaz ve hasta olduğunu düşünür.

Büyü yapılmış olan kişilerde “endişe ve evham” görülen ilk belirtiler arasındadır. Büyü yapılarak içine girmiş olan şeytani cin hemen vesvese verip,o kişiyi olumsuz olarak etkiler ve duygularına sahip olmaya çalışır. Fiziksel, ruhsal l ve uykuda birbiri ile alakasız çok uç noktalar yaşanır. Ayrıca, uyku düzeni normal olan bir kişi de , ansızın uykusuzluk problemi,uykuya dalmada güçlük ya da tam tersi çok uyku isteği olur, uykuya doyulmaz. Büyü her açıdan sıkıntı veren ve insanların günlük yaşantısını olumsuz etkileyen bir durumdur. Birçok insan büyü belirtileri arar ama hastalık ile karıştırır. Bu nedenle birçok kişi bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister .

İnsan çift kişilik, karekter ve huylara sahip olur. Cin büyü ve şeytanla içine girdiği kişiye kendi istek ve dinlediklerini yaptırırlar. O kişinin ruhsal yapısını bozup ve onu etki altına alırlar. Büyü yapılmış olan insan cinlerin görüş ve fikirleri ile hareket eder. Biraz rahat bıraktıkları zaman kendi iradesi ile konuşmaya başlar.

Bu kişiler düzgün bir şekilde cümle kuramaz ve sürekli güçlük yaşar. Birden bire iştah kesilmesi olur veya çok fazla yemek yeme isteği ortaya çıkar. Sakin bir kişiliğe sahip olanlarda birdenbire öfke patlaması görülür.  Hiçbir neden yokken eklem, sırt ve ense ağrıları başlar. Kollar, eller ve vücudun farklı bölgelerinde uyuşukluk, titreme ve kasılma mevcuttur. Kişi inançlı bir kişiliğe sahipken birden dini değerleri kaybeder ve birçok manevi duygusu kaybolur. Abdest alma konusunda güçlük yaşar ve namaz kılıyorsa bırakır.

Evde Büyü Belirtileri

Evde büyü yapılmışsa ilk günden itibaren değişik davranışlar görülmeye başlanır. Evin içinde kavgaların artış göstermesi hatta büyü bir ailenin dağılmasına dahi yol açar. Evde büyü belirtisinin var olup olmadığını anlamak için bazı belirtilere göz atabilirsiniz. Eğer büyü yapılmışsa devamlı büyü bozma duaları okuyup Allah’a sığınmanız gerekir. Ev ne kadar ışık alırsa alsın karanlık bir ortamın oluşması, ev içinde devamlı kavgaların artması, mutsuz ve huzursuz olma, misafir geldiğinde bir anda misafirlerin gelip gitmesinde azalma evde büyü belirtileridir.

Yine evdeki kişilerde depresif ve mutsuz duygular yaşanmaya başlandıysa, ev içinde bereket azaldıysa, ev içinde bulunan kişilerin ibadetinde giderek azalma ve isteksizlik görülüyorsa büyü olduğu düşünülebilir, Evinizde bulunan evcil hayvanların huzursuzluk yaşaması veya belirli bir noktaya sürekli olarak dalması, evinizde büyü olduğunun göstergelerinden biridir. Büyü her anlamıyla insanlara zarar verir ve çok tehlikelidir. Yapan kişi için çok büyük bir günahken, yapılan kişi içinde çok büyük bir olumsuzluktur. Bu yüzden mümkün olduğunca bu tarz şeyleri zihinde çok düşünmemek ve ilgilenmemek gerekir. Büyü yapılmışsa da mümkün olduğunca kısa süre de çözülmesi gerekir.

Büyüden Korunma Yolları Nelerdir?

Doktora kontrole gittikten sonra eğer bu sorunun bilimsel açıdan bir şifasını bulamazsanız, 7 tane defne yaprağı üstüne 3 tane Ayetel Kürsi ve 1 tane Fatiha okunup, demleyip içilir. Bu şekilde o gece rüyanızda büyünün çözülmüş olduğunu görebilirsiniz. Büyü nasıl bozulur diyorsanız ya da bu konu da bir şüpheniz varsa, bazı duaları okuyabilirsiniz. Kendin de  sihir ya da cin olduğundan şüphe duyanlar, sabah ezanı okunduğu esnada bir bardak suyu alıp, 11 kere Ayetel Kürsi, 11 kere Fatiha suresi, 11 kere Felak -Nas suresi, 11 kere de “La İlahe İlla ente subhaneke inni küntü minez zalimin”, 11 kere “La havle vela kuvvete illa billah il aliyyil azim” şeklinde okumalıdır. Daha sonra namaz kılarak, evdeki tüm pencereler açılmalıdır. Gökyüzüne 2-3 dakika baktıktan sonra dualarını edebilirler.

NAS SURESİ
Nas suresi okunuşu arapça ve türkçe
FELAK SURESİ
Felak suresi okunuşu türkçe ve arapça
AYETEL KÜRSİ
Ayetel kürsi okunuşu türkçe ve arapça

Büyü Ve Büyücülük Nasıl Ortaya Çıktı?

Büyü ve büyücülük insanlık tarihinde çoğu dönemde yer almıştır. Büyü ya da sihir görünmeyen güçlere karşı insanların hükmetme, ölümsüzlük sırrına ulaşma ve hayal etmiş oldukları şeylere çok daha kısa sürede ulaşma istekleri üzerine ortaya çıkan bir durumdur. Bunun için farklı yollara başvurulmuş netice de yaptıran için olumlu, yapılan kişi için ise korkunç ve dehşet verici sonuçlara ulaşılmıştır. Bu işle uğraşarak büyü yapanlara da büyücü adı verilmiştir. Büyü hakkında detaylı bilgi almak ve bu konuda koruma sağlamak için hocalara danışabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz